Fake Hesap Sahibine Nasıl Ulaşılır?

Fake Hesap Sahibine Nasıl Ulaşılır?

Sosyal medya hesaplarımıza günde yüzlerce yada bir kaç takipçi isteği gelebilir. Ancak önemli olan tanımadığınız bir fake hesap için, kim olduğunu düşünmek yerine fake hesabın gerçek sahibine nasıl ulaşcağınızı biliyormusunuz? Yeni bir takipçi isteği almış olabilirsiniz. Ancak fake olduğunu düşündüğünüz bir hesabın, gerçek olup olmadığını nasıl tespit edebileceğinizi merak ederseniz, sizin için önerilen ipuçlarını deneyerek isteklerinize gelen fake hesapları tespit edebilirsiniz.

Fake Hesaplar Nasıl Tespit Edilir? 

Takipçi isteği aldığınız bir kişi varsa: Instagram, twitter yada tiktok olmak üzere asla farketmeksizin; takip istediği aldığınız profilin kullanıcı adını kopyalarak, murosmm.com da yer alan fake hesap denetleyici aracını kullanabilirsiniz. Burada sizin için otomatik bir şekilde taranan hesabın detaylarını saniyeler içinde tarafınıza verilir ve ortalama olarak bir kaç dakika beklemeniz yeterlidir.

Sistem tarafından yapılan otomatik tespit işleme, hesabın içinde olan yüklü gönderileri, videoları yada profil fotoğrafı gibi eklenen her türlü gönderiler tarayıcılar üzerinden gerçek bir şekilde saniyeler içinde denetlenir ve eğer hesabın yayınlanan paylaşımları başka bir profilde indekslenmiş, yada yayınlanmış olarak tespit edilirse; sistem tarafından alacağınız bir uyarıda; Fake hesabın, gerçek ve orijinal sahibinin kullanıcı adını rapor olarak alabilirsiniz. 

Eğer fake bir hesap değilse yada yazılımlarla denetlenen hesap id'leri eşsiz çıkarsa, bu hesabın denetimlerimizin sonunda fake olmadığını sizlere belirtir ancak %100 fake değildir garantisini veremeyiz.

Yinede test için kendi profilinizi taratmakla başlamak isterseniz, tarayıcılar üzerinden kendinize ait olan, adınıza açılmış sahte, yada fake olan her türlü hesaba ulaşabilir ve kendi tarayıcı indekslerinizi kontrol edebilirsiniz.

Fake Hesap Nasıl Anlaşılır? 

Temel olarak göz ucuyla baktığınız bir hesabın, gerçekmi yoksa fake hesap mı? Anlamak istiyorsanız, yapacağınız genel bir kaç anaiz seçeneği vardır. Öncelikle bir fake hesabın tarafımıza takip isteği attığını gördüğümüzde yapmamız gerekenler şunlardır;

İstek atan kullanıcının öncelikle profiline girmeniz gerekiyor. Eğer herkese açık bir profilse, işiniz sandığınızdan çok daha kolaydır. Ancak hesap herkese açık gösterimlere sahip değilse, onaylamadan önce kendiniz takip isteği atmalı ve isteğiniz onaylanırsa analize başlamalısınız. Bunun için hesabın paylaştıı gönderilen, zaman aralığı, post açıklamaları, beğeniler, takipçileri, izlenme sayıları gibi her türlü opsiyonu göz önüne alarak kendi hislerinize güvenmeli ve fake olup olmadığına karar vermelisiniz. Ancak tek bir noktaya odaklanarak gerçekten birine sahip olmayan, fake bir hesabı anlamak yada tespit etmek istiyorsanız, size bir hesabın %100 fake olduğun belli eden bir kaç ip ucu vereceğiz. 

Birhesabın içinde, peş peşe atılan gönderiler, eklenmeyen açıklanmalar ve gerçekten size itici gelen bir hissiyat varsa, bu hesabın kesinlikle sahte; fake hesap olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Artı olarak fake hesap denetleme aracını kullanarak, sistem tarafından otomatik bir analiz de yapabilirsiniz. Sistem taramasında, aralıksız tarihlerle atılan gönderiler, yada çok az beğenilen gönderiler gibi yazılım kaynakları test edilirse, sizlere bu hesabın fake olacağını düşündüğümüz ve sizi uyarmak adına ilettiğimiz fake hesap testi raporunu gösteririz ve engellemek için daha fazla beklemenize gerek kalmaz. Ayrıca instagram takipçi satın al ucuz paketlerine ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Fake Hesaplar Onaylanır mı?

Yeni açılan yada kısa süre önce oluşturulan bir fake hesap varsa, dakikarlar içinde kapanmayacaktır. Ancak bu hesabın etkinlik yada uygulama içinde geçirdiği vakit, yaptığı işlemler Platform'un yapay zeka araçlarıyla en organik şekilde denetlenir ve kural ihlali olduğu belirlenirse ortalam 3 ila 15 gün arasından Platform botları tarafından tamamen engellenir; yani hesap tamamen kullanım dışı kalmakla beraber tekrar erişim sağlayamamaksızın kapatılabilir. Bu yüzden fake hesaplar asla onaylanmaz ve onaylandırılamaz. Eğer bir fake hesapla akrşılacak olursanız, bunun en hızlı şekilde denetime girmesi adına kullandığınız platform da (Spam > Şikayet) bildirimlerini kullanarak, sosyal medya profilininin incelemeye alınması için platform yetkililerine bir uyarı gönderebilirsiniz.

Eğer fake bir hesapsa, ortalam 2 hafta sonunda tamamen kapatılacak ve fake hesap kullanıcının kendi gerçek hesabı da oldukça sert bir uyarı alacaktır. Uyarılar, ksıtlama, engel yada kısa süreli hesap bugları gibi cezalarla sonuçlanır. Eğer fake bir hesap açarak onaylatacağınızı yada uzun süre kullanacağınızı düşünüyorsanız, kişi yada şahış haklarını ihlal edeceğinizi göz önüne alarak bu tarz işlemlerden uzak durmalısınız. Çünkü en sonunda zararlı çıkan sadece sizler olursunuz. 

Fake Hesap Nasıl Kapatılır? 

Ne yaparsam yapayım, kaç tane şikayet yada spam göndersemde, fake hesabı kapatamıyorum! Diyorsanız eğer, bunun için sizlere özel olarak verdiğimiz Hesap Kapatma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bu bu süreç ciddi kanıtlar isteyen yada uzun süre uğraş gerektiren bir işlemdir. Hesap kapatma hizmeti satın alacak olursanız, sizlere saniyeler için hesabı ortadan yok edeceğimizin garantisini vermeyiz. Ancak belirli çalışmalar yapıldıktan sonra, ortalam 1 ile 3 hafta arasından adınıza açılan, eski yada unuttuğunuz veya Fake olduğunu bildiğiniz hesapların erişimini tamamen ellerinden alabilirsiniz.

Fake Hesap Nasıl Açılır?

İnstagram, twitter, facebook, titok gibi vs. tüm sosyal medya ağlarında kayıt olmanız için sizlere sunulan üyelik şartları vardır. Kullanıcı adı, isim, soyisim, numara ve mail olmak üzere doldurduğunuz bu bilgiler sonucu adınıza ve şahsınıza ait sosyal medya hesapları oluşturabilirsiniz. Ancak bu bilgilerin sahte, yada gerçek bir kişiye ait olmadığına dair yinede formları doldurur ve açtığınız fake e-posta yani mail adreslerine doğrulama yaparsanız, istediğiniz bir kişinin adın da soy adında ya kişisel bilgilerini kullanarak sahte; fake bir hesap açabilirsiniz.

Ancak fake hesap açmak oldukça kolay olduğu kadar, kapatılması ve erişiminizin engellenmesi de bir o kadar kolaydır. Özellikle sosyal medya uzmanlarımızın eline düşerseniz, gerçek ip ve konum tesğitlerinize kadar ulaşabilir ve sizi hiç korkmadığınız kadar kortulabiliriz. :) Ancak siz yine de fake hesap nasıl açılırmış, nasıl doğrulanırmış yada bir başkasının kimlik bilgilerini kullanmak sizin için ne kadar doğruymuş bunları göz önüne alarak, bu işlemlerin idari mahkeme salonlarına kadar taşınabileceği göz önüne alarak, şahsınıza ait olmayan hiç bir işlem yapmayın. Çünkü bunun sonunda hiç tahmin etmediğiniz kadar yasal, ihlal yada haykırı suçlara karışmış olabilirsiniz. Bunun için fake hesaplardan uzak durun ve asla bulaşmayın. Çünkü elinde sonunda, açtığınız sahte bilgiler tespit edilecek ve o hesaba giriş yaptığınız cep telefonundan, oturduğunuz evin adresine kadar ulaşılabilecektir.

Fake Hesabın Gerçek Sahibini Bulma

Bir kişiyi, kurumu yada kamuyu rahatsız edebilecek, sahte yada bir fake hesabın gerçek sahibini bulmak sandığınızdan çok çok çok daha kolaydır. En basit örneğiyle evinizden çıkıp mahalleniz de ki yada semtiniz de ki bir karakola bile bir başvuru yapacak olursanız, fake hesap sahibine ücretsiz şekilde ulabileceğiniz kamu davaları açabilir ve suö ihlali yapan bireylere elinizle koymuşcasına ulaşabilirsiniz. O yüzden bir başkasının adına işlem yapmaktan çekinin ve fake hesabın gerçek sahibini bulmak için sizlere ücretsiz olarak kullanmanız adına sunduğumuz fake hesap denetmeleme aracını kullanabilirsiniz.

Fake Hesap Denetleme Aracı

Sipariş Takip