Instagram Kullanıcı Geçmişi Temizleme Yolları

Instagram Kullanıcı Geçmişi Temizleme Yolları

Instagram kullanıcı geçmişi silme işlemi basit bir işlem gibi gözükse de aslında hiç de kolay değildir. Instagram kullanıcı adlarını yedekleyerek geçmiş kullanıcı adlarını depolamaktadır. Bu konuda silme işlemine izin vermemektedir. Yani daha önce kullandığınız ve sık sık değiştirdiğiniz kullanıcı adlarını kendi bünyesinde depolamaktadır.

Instagram kullanıcı arama geçmişi silmek kolay bir yöntem olarak görülebilir ancak siz bu işlemi gerçekleştirmeyi öteledikçe, geçmişte yaptığınız aramalar sıkça karşınıza çıkacaktır. Bu durumdan kurtulmak için yapabileceğiniz bazı adımlar vardır. Bu adımlar sayesinde Instagram kullanıcı arama geçmişini silebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Arama Geçmişi Temizleme Yolları

Öncelikle arama geçmişini silmek için hesabınıza girmelisiniz. Daha sonra ayarlar menüsünden arama geçmişi silme seçeneğine tıklayarak, bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleminizi yaptıktan hemen sonra arama geçmişiniz silinmiş olacaktır. Böylelikle göz yorgunluğu yaratarak, kalabalık gözüken arama geçmişinizde daha önceden aramış olduğunuz kullanıcılar artık gözükmeyecektir. Ayrıca çok sık olarak ziyaret ettiğiniz hesaplar ve sayfalarda öneriler sekmesine gelerek size kalabalık görünebilir. Bu konuda yapmanız gereken bu hesapların üzerine gelerek basılı tutmanız ve gizle seçeneğine tıklamanızdır. Böylece hesapların öneriler bölümünde artık görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Arama Geçmişi Nasıl Bulunur?

Instagram arama geçmişini hem telefonunuz üzerinden hem de bilgisayarınızdan görme imkânınız bulunmaktadır. Arama geçmişine telefon üzerinden bakacaksanız, Instagram'ın arama kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi bilgisayarınız üzerinden gerçekleştireceksiniz eğer işler burada değişmektedir. Bu işlem bilgisayar üzerinden biraz farklı olarak gerçekleşmektedir. Instagram arama geçmişiniz telefonunuz üzerindeki uygulamalardan detaylı olarak görülememektedir. Bu yüzden bu işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleştirmeniz size daha fazla yarar sağlayacaktır. Bu işlem için öncelikle bilgisayarınızdan Instagram'ın web sayfasına giriş yapmalısınız. Daha sonra hesap hareketlerinden arama geçmişi seçeneğini seçmelisiniz. Arama geçmişini bu ekrandan temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Takipçi Satın Al

İlginizi Çekebilir: Tiktok Takipçi Satın Al

İlginizi Çekebilir: Twitter Takipçi Satın Al

İlginizi Çekebilir: Youtube Takipçi Satın Al

Sipariş Takip