Instagram Nedir?Instagram, fotoğraf ve video paylaşmak üzerine kurulmuş bir uygulamadır. 2010 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk önce IOS işlemcili cihazlara ücretsiz kullanıma sunulmuş, ardından 2012 yılında da Android cihazlar için kullanıma açılmıştır. Instagram, 2010 yılından itibaren kullanıcılar arasında oldukça popülerlik kazanarak kullanılmaya devam etmektedir.

ilginizi Çekebilir : Instagram Takipçi Satın Al

Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram kullanmak oldukça kolaydır. Telefona, bilgisayara, tablete veya başka cihazlara indirme imkanınız bulunmaktadır. Telefona indirmek için ilk önce akıllı bir telefona sahip olmanız gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre oluşturarak kendinize ait bir hesap açabilirsiniz. Açtığınız bu hesapta dilediğiniz gibi görseller ve videolar paylaşabilirsiniz.

Instagramda Neler Var?

  • Instagram, kullanıcılara fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunmakta olan bir uygulamadır.
  • Bu fotoğraf ve videolara çeşitli efektler, müzikler eklenebilmektedir.
  • Kullanıcılar paylaştıkları gönderilere etiket (hashtag) ile aynı etikette paylaşılmış başka gönderileri de dahil edebilmektedir.
  • Bu sayede gönderi birçok kişi tarafından tanınmaktadır.

Paylaşılan videolara veya görsellere isteyen kişiler konum bilgisi ekleyebilmektedir. Direkt mesaj sayesinde diğer instagram kullanıcıları ile iletişime geçilebilmektedir. Keşfet adlı bölümde, fazlasıyla farklı kullanıcı profillere rastlanabilir, takip edilen konularla ilgili gönderilere rastlayabilirsiniz. 24 saat boyunca gözükebilecek fotoğraf veya videoları hikaye (story) kısmında paylaşılabilmektedir. Instagramda dilerseniz canlı yayın yapma imkanınız da vardır.  

Instagram Takipçisi Nasıl Arttırılır?

Instagramda takipçi arttırmak istiyorsanız, sürekli olarak düzenli paylaşım yapmanız gerekmektedir. Çok az paylaşım yapan ya da hiç yapmayan hesaplar takip edilmez. Düzenli olarak paylaşım yaparak instagram hesabı güncel tutulabilir.
Instagramda takipçi arttırmanın en kolay yollarından biri hashtag (etiket) kullanmaktır. Bu etiketleri doğru kullanırsanız takipçi sayınız artar. Paylaştığınız gönderi ile alakalı etiketleri bulursanız, kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.
Instagramda paylaşacağınız gönderiler dikkat çekici olur ise kullanıcıların dikkatini çeker ve takipçiniz artar. Gönderileri paylaşmadan önce ekleyeceğiniz efektler, müzikler paylaşımlarınızın dikkat çekmesini sağlayacaktır. 
 
Instagram Yararları

Instagram, büyük, küçük fark etmeksizin hemen herkesin kullanmakta olduğu bir sosyal medya platformudur. Peki bu uygulamanın yararları nelerdir?

Instagram doğru kullanılırsa, dünyanın bir ucundan bile yeni arkadaşlıklar sağlayabileceğiniz güzel bir uygulamadır.

Yapılan paylaşımlarla, mesajlaşma özelliği ile iletişimi güçlendirmektedir.Vakit geçirmeyi eğlenceli hale getirebilmektedir. Paylaşılan dikkat çekici fotoğraflar, videolar ile güzel vakit geçirebilme imkanı sağlamaktadır. Para kazanma imkanı sağlamaktadır. Sayfanızda satmak istediğiniz ürünleri paylaşarak, alıcılar bulup gelir elde etme imkanı sağlamaktadır. Güzel, dikkat çekici içerikler paylaşarak popülarite elde edebilirsiniz.

Instagram Zararları

  1. Instagramı doğru kullanamazsanız, kendinizi takıntı hale getirebilirsiniz.
  2. Bağımlılık yaratabilir, yapmanız gereken işleri aksatmanıza yol açabilirsiniz.
  3. İlişkiler arasında kıskançlıklara, gerginliklere yol açabilmektedir.

Instagramda En Popüler Etiketler (Hashtag)

picoftheday #food #beach  #family #sunset #amazing #instagood #instacool  #cool #pink #blue #life #friends #smile #pretty #like4like #look #instafollow #followme #girls #instagood  #bored #baby #music #green #water #harrystyles #bestoftheday #takipçi #takipçisatınal #takipbonus #murosmm #takipçi #beğeni #murosmm #leadersmm #smm

İnstagram

İnstagram Takipçi & Beğeni
Paketleri, hizmetleri ve araçları.

Twitter

Twitter Takipçi & Beğeni
Paketleri, hizmetleri ve araçları.

Tiktok

Tiktok Takipçi & Beğeni
Paketleri, hizmetleri ve araçları.

Sipariş Takip