Tiktok Uygulamasının Yazılımını Kim Yaptı?

Tiktok Uygulamasının Yazılımını Kim Yaptı?

Tiktok, son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bir uygulamadır. 2016 yılının Eylül ayında kullanıcılara sunulan bu uygulama 2020 yılında en çok indirilme alan uygulama seçilmiştir. 690 milyon aktif kullanıcıya sahiptir. Uygulamanın yazılımının yapıldığı ülke Çin’dir.

Uygulamanın yazılımı ve telif hakları ise bytedance tarafına aittir. Bytedance Çin’de bulunan bir internet teknoloji firmasıdır.

Sadece Tik Tok değil Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo Video gibi uygulamalarında sahibi bu şirkettir. Bytedance şirketinin oluşturduğu bu uygulama gün geçtikçe büyümektedir.

150 ülkede kullanılan bu uygulamanın 2021 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaşması hedefi de gittikçe yakınlaşmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Tiktok takipçi satın al

Tiktok Yazılımı Hangi Cihaz İşletim Sistemlerinde Çalışır?

Uygulamayı indirmek için cihazınızın Tiktok uygulamasının yazılımını desteklemesi gerekmektedir. Aksi takdirde indirme işlemi başarısız sayılacaktır. Tiktok uygulaması hem Android hem IOS işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Telefonunuz Android ise “play store” uygulamasından TikTok uygulamasını indirmeniz sadece birkaç dakika sürecektir.

Eğer telefonunuz IOS işletim sistemine sahip ise “Appstore” aracılığıyla telefonunuza indirip kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirip kullanmaya başladığınızda hata veriyor veyahut bazı güvenlik seçenekleri sizlerin profilinde görülmüyorsa; örneğin beğenileri gizleme ayarı gibi bir özelliğe profilinizde ulaşamıyorsanız uygulamayı APK sürümünü indirerek de kullanabilirsiniz.

APK sürümünde dosyalar sırasıyla indirildiğinden herhangi bir yazılım hatası vermeyecektir.

TikTok Yazılımı Güvenli Midir?

Tiktok yazılımı son derece güvenli bir yazılımdır. Yazılım içerisinde herhangi bir virüs bulunmadığından uygulamanın kameraya, dosyalara, galeriye, mikrofona ulaşmasına izin verebilirsiniz. Uygulamanın yazılımında telefonunuzu ağırlaştıracak, donmasına sebebiyet verecek zararlı hiçbir yazılım bulunmamaktadır.

Cihazınızın işletim sistemine uygun olarak sürümler mevcuttur. En güncel ve en uygun sürümü indirerek uygulamayı hatasız bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın daha iyi çalışması için güncelleme işlemlerini atlamamalısınız.

Sipariş Takip