İnstagram Reklam Verme

İnstagram’ da reklam vermek için eksiksiz bir rehber , (resimlerle) 2023 Güncel Tüyolar. İnstagram reklamcılığı, pazarlama hedefine göre işletmeleri tanıtmanın bir yöntemidir. Üç tür pazarlama hedefi seçin (farkındalık, değerlendirmeler ve dönüşümler) ve Facebook işletme yöneticisi aracılığıyla reklamlar oluşturun.

İnstagram reklamları işletmeniz için neden gereklidir?

Ticari ve hatta kişisel hesapları tanıtmak için bir platform olarak İnstagramı seçmenin birkaç nedeni vardır. Birincisi, İnstagram 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip bir platformdur ve tüm topluluklar arasında tüm dünyada altıncı sosyal medyadır. Yani hizmetleri veya ürünleri görebilen ve sevebilen hatırı sayılır sayıda izleyiciye sahip bir yer.

İnstagramın gösterdiği gibi, yeni ürünler İnstagram da ki kişilerin %60’ı tarafından keşfedilebilir ki bu önemli bir orandır. İnsanlar videoların keyfini çıkarmaya bayılır ve işi geliştirmek için bu seçenekleri kullanmak mümkündür. Ayrıca, yaklaşık 200 milyon insanın günde en az bir işletme profilini ziyaret edeceği bildiriliyor ki bu harika. İnstagrama yatırım yapmaya değer olduğu anlamına gelir.

Mevcut sosyal ağlar ve aktif kullanıcıları hakkındaki istatistikleri kontrol ettiyseniz, muhtemelen İnstagramın 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile tüm dünyadaki en popüler sosyal medyalardan biri olduğunu görmüşsünüzdür. Facebook’un hala bir ilk sosyal medya olduğu doğrudur, ancak İnstagramın fotoğraf ve video paylaşım tabanı ve Facebook ile ilgili gizlilik kaygıları gibi diğer sorunlar nedeniyle, İnstagram kullanıcılar tarafından daha sevilir.

Ancak bundan önce, potansiyel müşterileri veya takipçileri çekmek için kaliteli bir İnstagram sayfanızın olması gerekir. instagram takipçi bu konuda çok yardımcı olabilir, bu nedenle, İnstagram da reklam yayınlamaya başlamadan önce gönderileri planlamak , beğenmek, takip etmek, yorum yapmak, hikayeleri görüntülemek ve diğer tüm İnstagram eylemleri için İnstagram otomasyonunun sayfa kalitesini ve içeriğini nasıl artırdığını bilmek daha iyidir.

İnstagram Reklamcılığı türleri nelerdir?
Farkındalıkdüşünceler ve konuşma dahil olmak üzere İnstagram da reklam vermek için üç ana kategori vardır .

BİLİNİRLİK: Bu kategoride reklam vermenin temel amacı, marka bilinirliği ve bir reklamı İnstagram da çok sayıda izleyiciye ulaştırmak olabilir. Instagram’da reklam vermenin temel faydaları, reklam verenin hedef kitleyi ve reklamları kimlerin görmek istediğini seçebilmesidir. Bu, en iyi sonuçları alma olasılığını ve istenmeyen izleyicileri zaten atladığınız ve birçok kişinin markalardan, ürünlerden ve hizmetlerden haberdar olduğu için işletmenin gelirini artırır.

DİKKAT: İkinci kategori genellikle daha fazla etkileşime atıfta bulunur ve İnstagram da ki en iyi reklamcılık sınıflarından biri olabilir. Yine de, farklı gruplar ve ayrıca paylaşacağınız yer (besleme veya hikayeler) arasında seçim yapmak pazarlama hedeflerinize bağlıdır. Bu kategori, aşağıdaki paragraflarda açıkça açıklayacağım trafik, uygulama yüklemeleri, etkileşimler, video görüntülemeleri, olası satış oluşturma ve mesaj dahil olmak üzere 6 farklı reklam moduna sahiptir.

Daha Fazla Trafik: Web sitesine daha fazla insan çekmek istiyorsa veya daha fazla uygulama kullanıcısına ihtiyaç duyuyorsa, bu hedefi seçebilirler. Kullanıcılar, reklamların içeriği dikkat çekici olduğunda bağlantıya tıklar.

Uygulama Yüklemeleri: bu tür reklamlarla; işletme sahipleri, kullanıcıları uygulamayı indirmeleri için uygulama mağazasına yönlendirebilir. Bir şirketin harika ve kullanışlı bir uygulaması varsa, ancak bunu kimse görmüyorsa, bu işe yaramaz. İnsanların işletmelerin neler yarattığını bilmesi ve eğer onlar için yararlıysa onu sevip satın almaları önemlidir.

Daha Fazla Etkileşim: En yeni İnstagram algoritmasına göre etkileşim, profil büyümesi için çok belirleyicidir. Bu nedenle, bireyler İnstagram ne yaparlarsa yapsınlar, özellikle hedeflenen kullanıcılarla daha fazla etkileşime girmeyi dört gözle beklemelidirler. Bu reklam, İnstagram işinin yardımına göre yorumlar, paylaşımlar, beğeniler, etkinlik yanıtları ve teklif talepleri içerebilir.

Gerekli tüm bağlantıları İnstagram sayfasına eklemek için web’den kullanabileceğiniz bazı yazılımlar var . Örneğin, il.ink , tüm sayfa veya web sitesi bağlantılarının uygun fiyatlı ve en iyi yerlerinden biridir, böylece kitleleri istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.

Video görüntülemeleri: Milyonlarca izlenen bir video işletmeye pek çok fayda sağlayabilir ve umarız bu seçenek İnstagram reklamcılığında mevcuttur. Daha fazla kullanıcıya ulaşarak video izlenmeleri arttırılabilir ki bu elbette size fayda sağlar.

Potansiyel müşteri yaratma : İşle ilgilenen kişilerden önde gelen bilgileri toplayın. Bu bilgiler, ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek kişilerin e-posta adresleri olabilir. Haber bültenlerine kaydolma gibi, ürüne ilgi duyan kişilerden bilgi toplayan reklamlar oluşturun.

Mesaj: İnstagram da potansiyel veya mevcut müşterilerle mesaj göndererek bağlantı kurabilirsiniz. Bununla birlikte, mesajlaşmanın yalnızca daha fazla konuşma, destek teklifi, satın alma teklifi alabileceğiniz veya soruları yanıtlamalarını sağlayabileceğiniz WhatsApp veya Facebook messenger’da çalıştığı görülüyor.

İnstagram reklamcılığının üçüncü kategorisi, Dönüşümler, Katalog satışları ve Mağaza ziyaretleri olmak üzere üç ana bölüme ayrılan dönüşümlerdir.

Dönüşümler: Instagram reklamcılığı yoluyla, web sitesi veya uygulama (bir uygulama mağazası içinde) ve insanları oraya yönlendirmek ve uygulamaları indirmek veya yüklemek için bir bağlantı tanıtabilirsiniz.

Katalog satışları: Ürün kataloğunu hedeflenen kitleye göstermek, Instagram’da trafiği ve herhangi bir işletmeye satışları artırmaya yol açan başka bir reklam türüdür.

Mağaza ziyaretleri: Yakında bulunan kişilere birden fazla iş yeri tanıtın.

İşte farklı İnstagram reklam türlerinin bir özeti:

İnstagram hangi pazarlama hedeflerini destekliyor?

İnstagramın, akışlarda veya hikayelerde yukarıdaki tüm reklam türlerini destekleyip desteklemediğini merak ediyor olabilirsiniz . İnstagram, İnstagram hikayelerindeki tüm reklamları desteklememektedir ve aşağıda göreceğiniz gibi, 11 farklı reklamdan sadece 7’si İnstagram hikayeleri tarafından desteklenmektedir.

İnstagram işletmeniz için doğru bir platform mu?

Çalıştığınız sektörün İnstagram için ve özellikle reklamlarına yatırım yapmak için uygun olup olmadığını bilmek bazen kafa karıştırıcı olabilir. Statista’ya göre İnstagram da ki en önemli sektörler otomobil, moda, güzellik ve Takı ve Saatlerdir. Dolayısıyla bu tür sektörlerde çalışıyorsanız şanslısınız ve bu sektöre yatırım yapıp İnstagram da işinizi büyütmeye değer. Bununla birlikte, diğer sektör türleri de daha fazla satış ve trafik oluşturabilir ve gelirlerini artırabilir. Aşağıdaki grafik, markaların Mart 2016 itibarıyla İnstagram da ki paylarını göstermektedir.

İnstagram da reklam vermenin maliyeti nedir?

İnstagram reklam maliyeti tıklamalara dayalıdır ve tıklama başına yaklaşık 0,7 ila 0,8 ABD doları tutarındadır.

İşte fiyatla birlikte tahmini bir “erişim sayısı (bir gönderinin görülme sayısı)”. Görünüşe göre İnstagram da ki her 100 erişimin maliyeti yaklaşık 1 dolardır ve 1 ile 30 gün arasında bir süre seçebilirsiniz.
Bununla birlikte, İnstagram da bütçe ve seçebileceğiniz süre hakkında bilgi veren bazı açıklamalar var, bunlar şuna benziyor:

Instagram reklamcılığı nasıl çalışır?

Instagram’da reklam vermenin 3 farklı yolu vardır. Birincisi Facebook’taki reklam yöneticisi aracılığıyla , ikincisi Instagram uygulamasından gönderilerin tanıtımını yapmak ve üçüncüsü de Instagram ortaklarından yardım almak . Sonuncusu, Instagram’da reklam oluşturmaya ve yayınlamaya vakti olmayanlar için uygundur.

  1. #1 Instagram uygulamasından:  bir işletme profiliniz ve buna bağlı bir Facebook sayfanız olmalıdır. Ardından, gönderilerin alt köşesindeki Yükselt düğmesine dokunun ve yalnızca oradaki adımları izleyin. Hızlı ve basittir.
  2. #2 Instagram Ortaklarından: Başkalarına reklam oluşturmaları için ödeme yapacaksanız, ortakları (Instagram’ın kendisi tarafından tanıtılan) bulabilirsiniz. Reklam oluşturmayı onlara bırakabileceğiniz çeşitli şirketler var.
  3. #3 Facebook’ta Ad Manager’dan: bu üç ana adımı izlemelisiniz.
  4. 1. Facebook Business aracılığıyla işletme yöneticisi hesabı oluşturun
  5. 2. Reklam hesabı, Sayfa ve Kişiler Oluşturun ve Ekleyin
  6. 3. Pazarlama hedeflerine göre Reklam oluşturun

İnstagram da reklamlarınızı kimler görecek?

İş veya kişisel hesaplarınız için tam olarak ihtiyaç duyduğunuz kitleyi yedi farklı hedefe göre seçebilirsiniz.

Konum: Kişileri eyaletler, iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli yerlere göre hedefleyin.
Demografi: yaş, cinsiyet ve diller, hedef pazarları seçmeniz gereken farklı bilgilerdir.
İlgi Alanları: Instagram, kullanıcıların kimi takip ettiğini veya hangi reklamları tıkladığını tanıyabilir. Böylece, onları en sevdikleri konulara göre seçebilirsiniz.
Davranışlar: Instagram, insanların davranışlarını açık ve kapalı olarak ayırt etme yeteneğine sahiptir ve bu, reklamlar için kullanılabilir.
Özel Hedef Kitleler: Müşterilerinizin e-posta adreslerine veya telefon numaralarına sahipseniz, onlara doğrudan Instagram’dan veya Facebook’un reklam yöneticisinden reklam gönderebilirsiniz.
Benzer Hedef Kitleler:mevcut müşterilere benzeyen yeni kullanıcılar veya potansiyel müşteriler bulabilirsiniz.
Otomatik Hedefleme: Instagram’da reklam yayınlamak için konum, ilgi alanı ve demografik veriler de kullanılabilir.

Çözüm

Hiç şüphe yok ki reklamlar, gelirinizi ve hatta İnstagram da ki performansınızı ve web sitesi veya sayfalar gibi Instagram’a bağlı diğer iş parçalarınızı artırabilir. Ancak, dünyanın dört bir yanından milyonlarca izleyicisi olan bu sosyal medyada reklam yayınlamaya başlamadan önce, ürün veya hizmetler üzerinde çalışmayı ve İnstagram profilinin kaliteli içeriğini oluşturmayı düşünmelisiniz.

Fırsatları Yakalamak için Tıkla!

İnstagram Hizmetleri Tiktok Hizmetleri Twitter Hizmetleri
Gramtakipci.com.tr - Gramtakipci.com.tr - İstanbul Escort - İstanbul Escort - İstanbul Escort - İstanbul Escort - İstanbul Escort - Escort - Escort