Bilmeniz Gereken 10 Tiktok Trendi

Bilmeniz Gereken 10 Tiktok Trendi

İşte 2022 ve 2023 için gençlerin sosyal ağlarına damgasını vuran trendler. Ama yine de söyleyecek çok şeyleri var. Beğenin ya da beğenmeyin, TikTok aramızda ve kalıcı olarak burada. Bale uygulamasından pazarlama aracına kadar her adım göründüğünden daha kısa: Milyonlarca video ve sohbetin, beğeninin ve yorumun gözlemlenmesi ve analizi sayesinde, ByteDance sosyal ağı, Z Kuşağının konuştuğu ve belki de tahmin ettiği konularda açık bir pencere sunuyor.

Bilmeniz Gereken 10 Tiktok Trendi

Diğer sosyal medya, televizyon ve gazetelerin daha geniş kitlelere yayılması. Bu, 2022'de sanatçılar, moda ve tabii ki deyimler ve sloganlar söz konusu olduğunda oldu. Uygulamanın bir yıl içinde aylık 9 milyondan 17 milyona çıktığını düşünürsek sadece çok gençlerin olmadığını ve ortaya çıkan trendlerin yayılma hızının fazlasıyla anlaşılır olduğunu hayal etmek kolaydır.

Kendini dijital pazarlamaya adamış eğitim ve danışmanlık şirketinin kurucusu ve ortağı Andrea Boscaro, "Aşağıdaki trendler, ülkemizde yaygın olan ve gençlerin dünyasına veya platformuna sık sık uğramayanlar için çoğunlukla anlaşılmaz olan trendlerdir " diye açıklıyor. O halde TikTok patlamalar için değil . Bununla birlikte, her kuşağın kendi modası, söz dağarcığı, davranışları olduğu gerçeğini anladığımız anda, viral trendlerden yararlanmak ve bunları pazarlama stratejilerine uygulamak için yararlı bilgiler elde edilebilir.

1- Bakış Açısı (644 milyar görüntüleme)

Bazı yinelenen hashtag'ler, gerçekte kullanımları argo olsa bile, POV ( Bakış Açısı) gibi basit kısaltmalardır . #POV örneğin, ortak karakterleri veya durumları taklit eden ve hiciv niyetiyle sonuçlarını uç noktalara taşıyan videolardır. #Maestridelpov etiketli içerik 644 milyar kez görüntülendi ve diğer medyalara zaten girmiş olan yaratıcıları başlattı.

2- Size bir hatıranın kilidini açacağım (122.1 milyon görüntüleme)

Sosyal ağlarda geçmişe ait nesneleri ve deneyimleri paylaşmak için bir hatıranın kilidini açarım gibi artık yaygın olarak kullanılan ifadeler kullanılmaktadır. Öncelikle gençler tarafından kullanılan bir uygulama için, TikTok'un izleyicileri garip bir şekilde nostaljiye takıntılı. Her şeyden önce 90'lı ve 80'li yıllara ait anılar hakimdir ve o dönemlerin modası, zevkleri ve hobileri üzerine ilginç canlandırmaları yeniden başlatabilir.

3- Dalgalı denizler (4,8 milyon görüntüleme)

#tidal gibi sezgisel anlamlar taşıyan etiketler içeren videolar çok başarılı. Şirketler ve yeni kurulan şirketler, markalar için mesaj iletme konusunda başarılıdır: kullanıcıların plajlardan aldığı klasik kliplere ek olarak, seyahat ve turistik yerlere sponsor olacak içerikler de vardır. Öte yandan, hashtag'ler aracılığıyla tatil seçmek artık yaygın bir gelenek ve çevrimiçi deneyimleri gerçek dünyada maceraya dönüştürmekle uğraşanlar için dikkate alınması gereken bir durum.

4- Stoksuz satış (1,6 milyar görüntüleme)

Boscaro, "Amazon'da yeniden satış yapmak veya Vinted tarafından temsil edilen o harika ikinci el pazarının fırsatlarını değerlendirmek için genellikle Aliexpress'de satın aldığınız Dropshipping gibi alan bulmanın yeni kazanma yolları" diye açıklıyor. Vinted markasına adanan hashtag bile 627,2 milyona ulaşıyor, bu da ikinci elin sosyal ağdaki büyük popülaritesinin bir göstergesi.

5- Zipline (751 milyon görüntüleme)

Orijinal bir turist deneyimi ve son derece başarılı videolar: Maggiore Gölü'nün ormanlarından geçen kablo Zipline'da yaşanan maceralı deneyimlerin videoları genellikle sizin İçin sayfasına gelir. Birçoğu trende ait olmasalar bile videolarına hashtag eklese de, orijinal klipleri zaten önizlemeden izlemek kolaydır.

6- Eski Okul Ahırı (662 milyon görüntüleme)

TikTok'un son zamanlardaki trendleri arasında kamyon şoförlerinin videolarını toplayan bir hashtag bile var. Ancak profesyonel şoförler, kamyon tutkunları tarafından yayınlanan #scuderiavecchiascuola videoları karşısında TikTok'a daha az alışkın olanların Fedez konserinin güvenlik görevlisi Ivano Monzani'nin tüm boomers'ın simgesi haline gelen hayal kırıklığını yaşaması muhtemel ve iş için seyahat edenler.

7- Mukbang (38,7 milyar görüntüleme)

Mukbang mücadelesini üstlenen klipler, yani cep telefonlarından canlı akışta çok miktarda yiyecek tüketen kullanıcılar karşısında daha büyük bir şaşkınlık ortaya çıkabilir. Mukbang hashtag'i 38,7 milyar görüntülemeye ulaştı ve başarısı, aynı şeyi yapma fırsatıyla ters orantılı.

8- Altok (1,5 milyar görüntüleme)

Açıkçası, İtalya'nın arenalarını ve stadyumlarını zaten dolduran rapçiler, her şeyden önce Sfera Ebbasta en popüler olanlardır ve ayrıca TikTok'ta yetenek ve realite karakterlerinin nüfusu azalmaktadır. Ancak belirli toplulukların bir araya geldiği, aktivistlerin, komplo teorisyenlerinin ve hatta Terence Hill'in Üçlüsü'nü hatırlamayabilecek ancak #beanstok videolarına ısınan fasulye meraklılarının katkılarını ve konuşmalarını gözlemlemenin merak uyandırdığı #altok hashtag'i altındadır.

9- Günün Kıyafeti (34,1 milyar görüntüleme)

Hala moda ve görsel içeriğe yönelik bir platformda başka türlü olamazdı. Günün elbisesinin kısaltması olan hashtag'i, çok az takipçisi olan yerleşik etkileyiciler ve yaratıcılar tarafından kullanılır. Moda tutkunlarını birleştiren ve artık moda sektöründeki markalar için önemli fikirlerin kaynağı olan bir akım.

10- Mashup'lar (7,5 milyar görüntüleme)

İki veya daha fazla müzik parçasının bir araya getirildiği videolar, TikTok'ta anın trendi haline geldi. DJ'ler, şarkıcılar ve müzisyenler ile hevesli olanlar, hashtag mashup'ı kullanarak iki şarkıyı aynı klipte karıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bazen sonuç mükemmeldir, bu nedenle bugün birçok plak şirketinin müzik piyasasında piyasaya sürülecek bir sonraki yetenekleri bulmak için çok gençlerin sosyal ağını hedeflemesine şaşmamalı. 

Murosmm.com'un Vereceği Tavise Nedir?

Öncelikle asla hayalleriniz peşinden koşmayı ihmal etmemelisiniz. Ancak ne yaparsam yapayım, şansım yaver gitmiyor derseniz; sizler için önerdiğimiz organik ve güvenilir takipçi satın alma hizmetlerine Murosmm.com üzerinden erişmenizi tavsiye edebiliriz. 

En basit şekilde takipçilerinizi arttırmak ve sosyal medya etkileşiminizi arttırmak isterseniz tiktok takipçi satın alma paketlerini sizlere tavsiye ederiz. Sipariş süreci oldukça basittir. Kullanıcı adınızı yada profil linkinizi sipariş bilgilerinizde belirterek oldukça makul ve uygun fiyatlar karşılığında gerçek kişiler tarafından tiktok profilinizi takip altına aldırabilirsiniz. Ayrıca beğeniler, izlenmeler ve daha bir çok hizmet sunarız. Bunlara erişebileceğiniz Tiktok hizmetleri kategorimizde tiktok izlenme satın alma ve bay, bayan türk tiktok beğeni satın alma hizmetlerini de incelemenizi öneririz. Üstelik ilk etapta düşük miktarda sipariş vermenizi, memnun kalırsanız daha üst paketlere geçmenizi öneririz. Yada bir çok fırsat, avantaj, kampanya ve indirimden haberdar olmak isterseniz, blok bültenimize abone olabilir yada hafta sonu indirimlerini 12:00-23:00 saatleri arasında takip etmenizi öneririz. Her hafta sonu güncellenen fırsatlar her sosyal medya platformu için geçerlidir ve sizleri %100 Organik etkileşimler elde etmenizi gerçekleştirmektedir.