Instagram'da Keşfet Sayfası Nasıl Alınır?

Instagram'da Keşfet Sayfası Nasıl Alınır?

Milyonlarca İnstagram kullanıcısı, İnstagramın ön sayfasında yer almak için dua ediyor ama bu sadece bir hayal olarak kalıyor. Size bir sır vereyim; Instagram gönderilerinizin keşfet sayfasında görünmesini istiyorsanız , algınızı ve yöntemlerinizi değiştirmelisiniz. Orada sadece dua ederek ortaya çıkmayacak; bundan daha fazlasını denemelisin! Yapmanız gereken tek şey mükemmel bir strateji ile hareket etmek. Ayrıca İnstagram üzerinden perdenin arkasında ne olduğunu öğrenmeniz gerekecek. Ünlü algoritmadan bahsediyorum.

Bu yazımızda sizlere tüm bu sırlardan bahsedeceğiz. Keşfet sayfası algoritmasını ve gönderilerimizi nasıl trend haline getireceğimizi anlamak için her türlü yolu denedik ve bugün öğrendiklerimizi sizinle paylaşacağız.

İnstagram Keşfet sayfası nedir?instagram'da Keşfet Sayfası Nasıl Alınır

İnstagram keşfet sayfası, ziyaretiniz sırasında en çok beğenilen gönderileri gösteren keşif veya popüler sayfasından gelişmiştir. Keşif sayfasının sorunu, her kullanıcının ilgi alanlarını sağlayamamasıydı.

Artık keşfet sayfası ile birlikte sunulan gönderiler her kişi için farklıdır. İnstagramın keşfet sayfası, daha önce gönderilerini beğendiğiniz kullanıcıların beğendiği içerikleri, takip ettiğiniz ve etkileşime geçtiğiniz İnstagram hesaplarına benzer gönderileri veya yalnızca en çok etkileşim alan gönderileri içerir. Instagram, keşfet sayfasında size göstermek için gönderileri bu şekilde seçer.

İnstagram ile nasıl etkileşime girdiğinizi gözlemleyerek, platformu kullanma şeklinizle senkronize olan gönderileri seçmek için algoritmasını kullanabilir. Bu nedenle keşfet sayfasına "instagram da ki en dürüst yer" diyorlar.

Gönderilerinin ilgili yeni kullanıcılara ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma olasılığı olduğundan, etkileşimli Instagram takipçileri olan markalar için bu iyi bir şey olabilir. Keşfet sayfası ayrıca instagramın beğenebileceğinize inandığı kullanıcıların hikayelerini, bulunduğunuz yerden hikayeleri ve en iyi canlı videoları görmenizi sağlar.

İnstagram keşfet sayfasına neden girmeliyim?

Bir işletmeniz veya markanız varsa, herhangi bir İnstagram özelliğini kullandığınız aynı nedenle keşfet sayfasını hedeflemelisiniz; daha iyi pazarlama!

Daha fazla beğeni toplamanın yanı sıra, İnstagram keşfet sayfasında görünmek, daha iyi marka bilinirliği oluşturmanıza, daha fazla ürün satmanıza ve yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu, keşif sayfasının yeni kullanıcılara maruz kalma fırsatı verdiği için mümkün olacaktır ve kullanıcılar derken rastgele değil, hedeflenen kullanıcıları kastediyorum. En güzel yanı ise İnstagram reklamlarından farklı olarak keşfetin tamamen ücretsiz olmasıdır.

 

Instagram'ın keşfet sayfasına nasıl girilir?

Keşfet sayfası algoritmasının nasıl çalıştığı bir sır olsa da İnstagram, sayfada görünen gönderilerin insanların platformu nasıl kullandıklarına ve içerikle nasıl etkileşime geçtiklerine bağlı olduğunu belirtiyor.

Akışınızdaki gönderilerin sırasını göz önünde bulundurarak İnstagram şunları belirtir:

“Fotoğrafların ve videoların sırası, içerikle ilgilenme olasılığınıza, gönderiyi paylaşan kişiyle ilişkinize ve gönderinin güncelliğine bağlı olacaktır. Başlarken, sırayı optimize etmeye odaklanıyoruz - tüm gönderiler yine orada olacak, sadece farklı bir sırada olacak."

Keşfet sayfasına girmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

#1 Hedef kitlenizi tanımlayın

İnstagram, kullanıcının etkileşimde bulunacağını düşündüğü gönderileri yerleştirir. Alaka düzeyi, her sosyal medya beslemesinin algoritmasındaki ana faktördür. İnstagram, size ilgi duyma olasılığınızın en yüksek olduğu gönderileri göstermek istiyor.

Keşfet sayfasında görünmenin ilk adımı, hedef kitlenizi tanımlamaktır, bu nedenle hedef kitlenize hâlâ aşina değilseniz, onları belirlemek için şu soruları yanıtlamalısınız:

  • Hedef kitleniz tam olarak kim?
  • Ne tür şeyler onları ilgilendiriyor?
  • Kimi takip ediyorlar?
  • İnstagram'da ne paylaşıyorlar?

Kitlenizi anlamaya başlamak için kendi keşif sayfanızda hangi gönderilerin göründüğünü kontrol edin. Kaydırın; bunlar, topluluğunuzun ne tür içerikleri sevdiğini öğrenmenize, temaları ve baskın estetiği anlamanıza yardımcı olabilir.

Yerel bir işletmeniz varsa, yayınlanan içeriğin türünün yanı sıra yakındaki etkileyicilere ve kullanıcılara bakmak için konuma göre arama yapabilirsiniz. Hedef nişiniz için etkileyicilerin kim olduğunu anlayarak, hizmetinizi veya ürününüzü Instagram hesaplarında öne çıkarmalarını sağlamak için onlara ulaşabilirsiniz.

Not! İnstagram kısa süre önce keşfet sayfası için tropik kanalları kullanıma sundu. Instagram'ınızda hangi tropik kanalın açıldığına bir göz atın, ardından içeriğinizi ilgili konularda paylaşın.

 

#2 Daha fazla görünürlük elde etmek için, 

popüler hashtag'leri ve konum etiketlerini kullanınInstagram beğenilerini almanın en kolay yollarından biri, gönderileri takipçilerinizden daha fazlası tarafından keşfedilebilir kılan hashtag'leri kullanmaktır. Ancak, yalnızca markalı hashtag'lere güvenmemelisiniz. Bunları nişinizdeki en popüler hashtag'lerle birleştirin ve iyi olacaksınız.

Instagram'ın izin verdiği maksimum hashtag sınırı gönderi başına 30 olsa da, gönderilerinizde en az 11 hashtag kullanmak en iyisidir. Kaç hashtag'in sizin için en uygun olduğunu bulmak için kendiniz test edebilirsiniz.

Hedef kitlenizi daha iyi hedeflemek ve yakındaki hesaplar ile belirli bir bölgede arama yapanlar tarafından bulunabilir hale gelmek için konumunuzu da etiketleyebilirsiniz.

#3 Takipçilerinizle etkileşime geçin

Keşfet sayfasına çıkmak için kitlenizle etkileşimi artırmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Instagram'da daha fazla erişim elde etmenin yanı sıra, insanlar değerli zamanınızın kendileriyle kişisel olarak etkileşime geçmek için harcandığını hissettiklerinde olumlu yanıt verme eğiliminde olduklarından, sadakat oluşturmanıza da olanak tanır.

Etkileşimi artırmanın en iyi yolu, takipçilerinizin gönderilerini beğenip yorum yapmak veya gönderilerinize yaptıkları yorumlara yanıt vermektir, yorumlar beğenilerden daha gerçek etkileşimler olarak kabul edilir. Takipçilerinizle etkileşim kuracak vaktiniz yoksa, daha fazla zaman kazanmak için bunu bir Instagram botuna verebilirsinizDaha sosyal görünmeniz için hedef kitlenizle otomatik olarak etkileşime girecekler. Bu kadar. Bu yöntemleri uyguladığınızdan emin olun, Instagram keşfet sayfasında görüneceksiniz.