İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Yeni telefon almaktan nefret ediyorum. Nedenmiş? Çünkü şifrelerimi hatırlamam gerekiyor. Ve genellikle yapmam. Bu durumda benim gibiyseniz, bu kadar çok sosyal medya hesabıyla, bu şifreleri akılda tutmak zorlaşıyor. Bu nedenle, bu yazıda size bu konuda hızlı bir yol göstereceğim.

Instagram şifrenizi unuttuysanız nasıl giriş yapılır?

  1. İnstagramı açın ve 'Oturum açarken yardım alına dokunun.
  2. E-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı girin
  3. "E-posta Gönder'e dokunun
  4. E-posta hesabınızı açın
  5. İnstagram'dan gelen e-postadaki "giriş yap" düğmesine tıklayın.
  6. Yeni bir İnstagram şifresi girin
  7. Şifreyi Sıfırla'ya dokunun.
  8. Ve bitti!

Unuttuğunuz Instagram şifrenizi geri almak için adım adım kılavuz

Instagram benim favori platformum. Yeni bir telefon aldığımda ve şifresini hatırlayamadığımda ne kadar korktuğumu bir düşünün! Çoğumuzun başına gelir. Benim gibi yeni bir telefon almış olabilirsin. Belki de Instagram şifrenizi sıfırlamak istiyorsunuz ama bunu yapmak için mevcut şifrenizi hatırlamıyorsunuz. Veya belki de işletmeniz için Instagram pazarlamasını deniyorsunuz ve sosyal medya hesaplarından sorumlu kişi şirketten ayrıldı.

Her ne ise, Instagram şifrenizi hatırlamaya çalıştığınızda ve başarısız olduğunuzda, işte yapmanız gerekenler:

1- Instagram uygulamanızı açın

Telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan Instagram uygulamanızı açın ve "Giriş yaparken yardım alın" seçeneğine tıklayın.

 

Not ! Yanlış giriş bilgileriyle giriş yapmayı denerseniz, Instagram size bir mesaj gösterir. "E-posta gönder"e tıklayın ve ardından 4. adıma geçin!

2- Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi girin

Instagram, kullanıcı adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girmenizi isteyecektir. Bundan sonra, "ileri" yazan maviye tıklayın.

 

3- Instagram'dan bir e-posta isteyin

3- Ardından, Instagram'dan bir e-posta almak isteyip istemediğiniz veya sadece Facebook ile giriş yapmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Böylece, “E-posta Gönder” seçeneğine dokunabilirsiniz.

 

Not ! E-posta adresinizi hatırlayamıyorsanız, SSS içeren bir sonraki bölüme bakın.

Bir e-postanın gönderildiğini bildiren bir ekran görünecektir.

4- Instagram e-postasını açın

E-posta gelen kutunuza gidin ve Instagram'dan gönderilen e-postaya tıklayın.

5- Instagram giriş sayfasına geri dönün

Instagram'dan e-postanızı açtıktan sonra, Instagram kullanıcı adınızı içeren mavi bir buton bulacaksınız , üzerine tıklayın.

6- Yeni bir şifre girin

Yeni Instagram şifrenizi girin ve “şifreyi sıfırla” düğmesine dokunun.

Bu adımları tamamladıktan sonra tekrar Instagram hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Şimdi şifrenizi hatırlayabileceğiniz bir yere yazdığınızdan emin olmalısınız.

Unutulan Instagram şifresi SSS

Hala Instagram hesabınıza giriş yapamıyor musunuz? İster Instagram'dan gelen e-postayı kaçırdınız, ister e-posta adresinizi de unuttunuz, sorununuzu burada çözebilirsiniz.

Instagram'dan e-postayı neden almadım?

Instagram'dan şifre sıfırlama e-postasını almadıysanız, sabırlı olmaya çalışın ve birkaç dakika bekleyin. 10 dakika sonra hala e-postayı almadıysanız internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Ayrıca, e-postanızın gelen kutusundaki istenmeyen e-postalar ve promosyonlar gibi diğer klasörleri de kontrol etmeyi unutmayın.

E-posta hesabınızdaki tüm olası klasörlere baktığınızdan emin olun. Hala almadıysanız, spam filtrenizi sıfırlamanız ve ardından Instagram'a geri dönüp yeni bir e-posta istemeniz gerekebilir.

IG şifremi ve e-posta adresimi unutursam ne yapmalıyım? 

Sorun değil. Umarım e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız, telefon numaranızı, kullanıcı adınızı veya hesabınıza bağlı Facebook hesabını mutlaka hatırlarsınız. Bir Facebook hesabı veya bir telefon numarası ile şifrenizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

İşte bu, çocuklar. Umarım bu makaleyi yararlı bulursunuz. İnstagram şifre unutmayla ilgili başka sorunlarınız varsa, aşağıdaki yorumlarda bize her zaman sorabileceğinizi biliyorsunuz.