İşletmeniz İçin İnstagram Etiketlerini Nasıl Kullanılır?

İşletmeniz İçin İnstagram Etiketlerini Nasıl Kullanılır?

İnsanların sizi İnstagram'da bulup takip etmesi için kolay ve hızlı bir yol mu istiyorsunuz? Platformdaki yeni isim etiketi özelliğini duydunuz mu? Bu yazıda, işinizde daha başarılı olmak için İnstagram isim etiketlerini nasıl kullanacağınızı öğreteceğim. Bunları 5 dakikadan kısa sürede oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Yeni İnstagram Etiketi özelliği nedir?

İnstagram isim etiketi, insanların İnstagram 'da birbirlerini bulup takip etmelerini sağlayan bireysel bir kimlik kartıdır. Bu özellik, herkesin kullanıcı adınızı yazmak zorunda kalmadan tarayabileceği ve sizi takip edebileceği sevimli bir Hastag Etiketi oluşturmanıza olanak tanır. Özelleştirilebilir olduğundan, #etiketler, Ad Etiketinizi daha kişisel hale getirmek için farklı renkler, temalar, öz çekimler, resimler ve emojiler ile tasarlayabilirsiniz.

Birinin ad etiketini taramak için, doğrudan kameraya kaydırabilir, ad etiketinin üzerine gelebilir ve ekranınızda basılı tutabilirsiniz veya kendi ad etiketinizi görüntülerken 'Bir ad etiketi tara'ya dokunarak kameraya girebilirsiniz. 

Instagram'da etiketi özelliğini nasıl kullanabilirsiniz?

İsim etiketi özelliği, kişilerin ve markaların yeni takipçi kazanmalarını ve Instagram hesaplarını görsel olarak tanıtmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır .

İnstagram ad etiketi nasıl oluşturulur?

İşte İnstagram'da kendi isim etiketinizi oluşturma ve bunun işletmenize nasıl fayda sağlayacağı hakkında bilmeniz gerekenler .

1- Instagram'ınızı güncelleyin

Uygulamanızda yeni özellik yoksa, İnstagram hesabınızı en son sürüme güncellemelisiniz. 

2- Meydanı Arayın

Uygulamanızı güncelledikten sonra, İnstagramı açın ve İnstagram profilinize gidin ve daha fazla seçenek açmak için üç nokta düğmesine tıklayın. Ad etiketi simgesi, İç görüler altında olacaktır. Başlamak için üzerine tıklayın.

3- Yaratıcı olun

Ad etiketi simgesine dokunduktan sonra, birkaç stil seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Arka plan rengini ve emojileri değiştirebilirsiniz. Ayrıca bir selfie çekebilir veya galeri resimleriniz arasında seçim yapabilirsiniz (hikayelere benzer)

Mükemmel bir şekilde ayarlanması konusunda takıntılı olmayın. Ancak, pazarlama malzemelerinize yazdırmak istiyorsanız, her şeyi tutarlı tutmak iyi bir fikirdir.

4- Hedef kitlenizi büyütün

İnstagram ad etiketi özelliğinin tüm konsepti, yeni tanıştığınız birinin kullanıcı adını yazmaya çalışmaktan daha kolay daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olmaktır. Bu, uzun, karmaşık veya garip kullanıcı adlarına sahip kullanıcılar için kullanışlıdır. (Sizden bahsediyoruz, alt çizgi ve nokta)

İnstagram ad etiketinizi oluşturduktan sonra, ad etiketinizin ekran görüntüsünü alın ve istediğiniz yerde paylaşın! Terfi şansı sonsuzdur:

  • Bir postere, kartvizite veya el ilanına asabilirsiniz.
  • Linkedin ve Facebook gibi diğer sosyal medya kanallarınızda paylaşabilirsiniz.
  • Hatta web sitenizde yayınlayabilirsiniz.
  • Konferanslarda ve diğer açılır pencereli iş etkinliklerinizde kullanın
  • E-posta imzanıza ekleyin
  • Veya sadece kolunuza dövme yapın, LOL!

Bu yeni özellikle ilgili görüşlerinizi öğrenmek için sabırsızlanıyorum. Sakin olun ve bizimle iletişimde kalın. Devam et ve bir yorum bırak.