Olumsuz Yorumlar ile Nasıl Başa Çıkılır?

Olumsuz Yorumlar ile Nasıl Başa Çıkılır?

Sosyal medya ucu açık bir yerdir. Ağzı olan konuşur, klavyesi olan aşağılamaya ve bazen hakaret etmeye başlar. Bazen bunlarla baş etmenin en kolay yolu, hukuksal süreç başlatacağınızı söylemek en iyi çözüm olabilir. Çünkü başı boş insanların çoğu sadece toplumun güvenliğini sağlayan; Polis ve Savcılardan çekinir. Daha sonra özür diler ve bağışlaman için yalvarmaya bile başlayabilir.

Sosyal Medyadaki Olumsuz Yorumlarla Nasıl Başa Çıkılır? İşte Tavsiyeler

Durumu daha da kötüleştirmemek için nasıl doğru bir şekilde ele alacağınıza dair hiçbir fikriniz olmadan, kurumsal sosyal medyanızda olumsuz yorumlarla hiç karşılaştınız mı?

Yorumları daha iyi yönetmek için bazı basit ama kullanışlı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Açıklamanızı geliştirin ve sosyal medyadaki Profilinizde duyurun!

Sosyal medya ifşası, şirketinizin veya kişisel profilinizin sosyal medyasını takip edenlerin neyin kabul edilebilir olup olmadığını bilmelerini sağlamak için oluşturulmuş bir kılavuzdur. Bu nedenle sınırları ve potansiyel sorunları açıkça tanımlar. Örneğin, şirketinizin Sosyal Medya sayfasında "bilgi" bölümündeki bilgileri yayınlayabilirsiniz: Olumsuz yorumlar olması durumunda, kullanıcılara profilin bağlantısını basit ve şeffaf bir şekilde gönderebilirsiniz.

2. Tartışmayı özel yapın

Sosyal medya'da olumsuz yorumlarla uğraşırken, konuşmanın nasıl gelişeceği her zaman net değildir, bu yüzden gizli tutmaya çalışın. Diğer yorumların etkisi olmadan doğrudan bir tartışma yapmak, sohbeti daha az hareketli hale getirmeye yardımcı olur .

3. Kendi yorum sürecinizi düzenleyin

Soruların ve yorumların platformda tekrarlandığı sıklıkla olur. Bunları verimli bir şekilde yönetmek için bir süreç uygulayarak, önemli ölçüde zaman kazanacaksınız.

Basit bir çözüm , en sık istenen bağlantılar, öfkeli bir müşteriye yanıt vermek için kullanılan süreç, senaryolar, çözümler ve etkili ve tutarlı sorun yönetimi sağlamaya yardımcı olan planınız dahil olmak üzere yardımcı yanıtları sakladığınız bir belge oluşturmak olabilir.

4. Her zaman profesyonelce yanıt verin

Birçok kullanıcıyı yönetmek zor olsa ve sabrınızı sınayacak olsa da , yanıtlarınızda her zaman profesyonel kalmanız çok önemlidir .

Ayrıca olumsuz yorumları kişisel algılamamayı da unutmayın . 

5. Yorumları asla görmezden gelmeyin

Sosyal medyanın olumsuz yorumlarını görmezden gelmek onları uzaklaştırmaz aksine dikkat bile çekebilir . 

Tatmin edici bir yanıtın olmaması durumunda, olumsuz yorumlarla başa çıkmanın en iyi yolu, hayranlara durumu araştırdığınızı ve daha fazla bilgiye sahip olur olmaz size geri döneceğinizi bildirmektir. Bu şekilde sadece hayranlarınızla ilgilenmekle kalmayacak, aynı zamanda onlarla güven oluşturacaksınız.

Ayrıca yanıtlarınızı zamanında vermeyi unutmayın. Murosmm.com ile alınan bir istatistiğe göre, bir kullanıcı 4 saat içinde yanıt bekliyor.

6. Cevabınızı kişiselleştirin

Yorumlara asla hazır yanıtlar kullanmayın. Aslında, geçmiş benzer durumlarda kullanılan metinlerin mevcut olması yararlı olsa da, her yanıtı kişiselleştirin: bu şekilde hayranlar daha fazla açılacak ve onları memnun etmek için kişisel bir şeyler yaptığınızın farkına varacaklar.

7. Herhangi bir fanı çıkarmaktan korkmayın 

Bazen, sosyal medya politikanızın sınırlarını aştıklarında hayranları Sayfanızdan kaldırmak tek çözüm olabilir.

Bu, verimsiz görünebilir, ancak başkalarını taciz eden, ekip üyelerinize kaba davranan veya Sayfanıza herhangi bir şekilde saygısızlık eden bir hayranınız varsa, o kişinin katılımını engellemek kesinlikle hakkınızdır. Neyse ki, birini engellemeye nadiren ihtiyaç duyulur.

8. Herhangi bir hata yaparsanız kabul edin

Sosyal medyadaki hayranlarınızla en fazla güveni ve özgünlüğü oluşturmak için özür dilemekten korkmayın.

Hepimiz hata yaparız. Saklamaya çalışmak yerine açık olmak ve itiraf etmek daha iyidir. Hayranlarınız bunun için sizden nefret etmeyecek, aslında dürüstlüğünüzü ve alçakgönüllülüğünüzü takdir edecekler.

Ayrıca, bir hatayı bildirmek, başkalarına işaret edildiğini görmekten kesinlikle daha iyidir.